Akcesoria do lutowania

Akcesoria do lutowania

22 lipca 2022 Wyłączono przez Redakcja

Lutowanie to jedna z metod łączenia metali. Wykonane tą metodą połączenia są trwałe i estetyczne. Wymaga to jednak zastosowania odpowiednich akcesoriów. Do tych, które są bardzo istotne bez wątpienia należy pasta do lutowania miedzi.

Jakie są rodzaje past lutowniczych?

Lutowanie to metoda łączenia metali stosowana od lat. Wyróżnia się lutowanie miękkie i twarde. Pasta lutownicza jest jednym z rodzajów topników używanych podczas lutowania. Jest topnikiem średnioaktywnym. Pasta wybierana jest w przypadku lutowania miękkiego.

Na rynku dostępne są różne rodzaje pasty lutowniczej. Dzięki temu można wybrać tę, która najlepiej sprawdzi się w przypadku łączenia elementów wykonanych z danego metalu. Jednym z jej rodzajów jest pasta cynowa. Pasta ta jest wybierana naprawdę bardzo często.

Plusem jest to, że dostępna obecnie na rynku pasta z cyną jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia. Pasta znajduje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Jest powszechnie stosowana między innymi w przemyśle elektronicznym.

Jak lutować miedź?

Pasta lutownicza z cyną jest jednym z najbardziej popularnych spoiw używanych podczas lutowania. Nadaje się ona do łączenia elementów ze stali, mosiądzu i cynku. W sprzedaży dostępna jest także pasta do lutowania miedzi. Co ważne, pasta ta poradzi sobie z łączeniem nie tylko miedzianych elementów. Pasty do lutowania miedzi zawierają w swoim składzie także fosfor. Można ją wykorzystać również do łączenia elementów wykonanych z brązu albo miedzi.