Dobra torba na survival, czyli jaka?

Dobra torba na survival, czyli jaka?

26 kwietnia 2021 Wyłączono przez Redakcja

Każda osoba marząca o wyprawach – zarówno bliższych, jak i dalszych – powinna skompletować odpowiedni sprzęt outdoorowy. W jego skład wchodzi nie tylko plecak, odpowiednie ubranie, akcesoria survivalowe czy dodatkowe wyposażenie, ale także dobra i praktyczna torba taktyczna. Ta ostatnia to jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdego podróżnika, bez którego trudno wyobrazić sobie jakiekolwiek wyprawy.

Jednak aby spełniła ona wszystkie podstawowe zadania, to musi być po prostu dobra. I tu pojawia się pytanie – czym powinna się ona charakteryzować? Oto kilka podstawowych cech dobrej torby taktycznej.

Po pierwsze – funkcjonalność

Torby na survival powinny być przede wszystkim funkcjonalne. A o ich funkcjonalności decyduje kilka podstawowych cech, do których trzeba zaliczyć: duża ilość kieszeni i przegródek (co pozwala na wygodne i usystematyzowane rozłożenie bagażu), obecność jednej dużej komory i kilka lub nawet kilkunastu mniejszych.

Ważne są również oddzielne przegródki na dokumenty oraz kieszenie na żywność czy napoje, dwukierunkowy i dobrze działający zamek błyskawiczny czy szybkie i bezproblemowe zamykanie. Jednocześnie torba taktyczna powinna posiadać dodatkowe sznury i zaczepy, które są bardzo przydatne przy zwiększonej ilości bagażu. Taka funkcjonalna torba sprawdzi się na każdej wyprawie.

Po drugie – wygoda i komfort użytkowania

Funkcjonalność to podstawowa cecha, jaką powinna wyróżniać się torba taktyczna. Ale to nie wszystko. Taka torba powinna też być wygodna i komfortowa w użytkowaniu. Dlatego też przy jej zakupie warto zwrócić uwagę na uniwersalność (możliwość noszenia zarówno na ramieniu, jak i na plecach), wygodne, szerokie i przede wszystkim regulowane pasy, lekkość (sama torba nie powinna wiele ważyć), nieprzemakalność i wykonanie z materiałów, które są przyjazne skórze. Tak wykonana torba na pewno będzie bardzo komfortowa w użytkowaniu.

Torba taktyczna to jeden z podstawowych elementów wyposażenia survivalowego. Warto zadbać o to, aby była praktyczna i wygodna – wtedy spełni wszystkie swoje zadania.