Jak dbać o twarz i ciało – podstawowe zasady

Jak dbać o twarz i ciało – podstawowe zasady

25 marca 2021 Wyłączono przez Redakcja

Codzienna pielęgnacja twarzy i ciała powinna być regularną i powtarzalną czynnością. Bez niej trudno osiągnąć cel każdej kobiety – czyli ładny i młody wygląd. I chociaż same sposoby pielęgnacji powinny być dobierane bardzo indywidualnie (w zależności od wieku, stanu skóry, jej potrzeb i ewentualnych problemów), to podstawowe zasady niemal zawsze są takie same.

Co się na nie składa? Otóż codzienna pielęgnacja powinna obejmować odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne i indywidualnie dobrane zabiegi kosmetyczne. A to wszystko powinno być uzupełnione zdrowym i aktywnym trybem życia. 

Kosmetyki odpowiednie do potrzeb skóry

Pierwszą zasadą skutecznej pielęgnacji jest dobranie kosmetyków do skóry – jej wieku, potrzeb czy ewentualnych problemów. Dlaczego? Otóż skóra dwudziestolatki borykającej się z niedoskonałościami potrzebuje zupełnie innych substancji aktywnych niż skóra czterdziestolatki, na której pojawiają się zmarszczki czy przebarwienia. I co ważne – wszystkie kosmetyki (i to zarówno kosmetyki do demakijażu czy mycia, jak i te pielęgnacyjne) powinny być dobierane bardzo indywidualnie.

Zabiegi kosmetyczne dobierane indywidualnie

Wszystkie zabiegi upiększające – podobnie jak kosmetyki – powinny być dobierane do konkretnych potrzeb skóry (na przykład trądzikowej, zanieczyszczonej, poszarzałej lub z przebarwieniami). Tylko wtedy przyniosą one oczekiwany rezultat.

Na szczęście każdy gabinet kosmetyczny posiada bardzo szeroką ofertę zabiegów, z których można skorzystać. W tego typu miejscach dostępne są różnorodne urządzenia (na przykład urządzenie do infuzji tlenowej lub urządzenie do kriolipolizy), dzięki którym można poprawić stan swojej cery. Ale podobnie jak w przypadku kosmetyków – także i w tym przypadku nie każdy zabieg będzie tak samo odpowiedni dla każdej osoby.

Kosmetyki pielęgnacyjne i zabiegi upiększające to podstawowe elementy codziennej pielęgnacji. Warto wzbogacić je o zdrowe zasady życia – a wtedy na długie lata można się cieszyć zdrowym i młodym wyglądem.