Jak dobrać lampę do różnych wnętrz?

Jak dobrać lampę do różnych wnętrz?

29 kwietnia 2022 Wyłączono przez Redakcja

Każdy sklep z oświetleniem oferuje niezliczoną ilość lamp, które różnią się od siebie wielkością, kształtem, kolorem, dekoracyjnością czy funkcjonalnością. Nie dziwi zatem fakt, iż czasami trudno zdecydować się tę konkretną. I chociaż zazwyczaj dobieramy lampy do stylu wnętrza, funkcji, jakie dana lampa ma pełnić czy po prostu indywidualnych upodobań, to jednocześnie warto wziąć pod uwagę także wielkość pomieszczenia. 

Oświetlenie do małych wnętrz

Wybór odpowiedniego oświetlenia do małych wnętrza to spore wyzwanie. Na szczęście nie jest to niemożliwe. Do takich pomieszczeń najlepiej sprawdzą się lampy przysufitowe, które charakteryzują się lekkimi i bardzo prostymi formami. Tutaj można zdecydować się na plafony lub lampy wiszące (w tym drugim przypadku najlepsze będą ażurowe lub szklane). Dobrym rozwiązaniem jest też oświetlenie punktowe. 

Lampa do dużego wnętrza

Duże wnętrza często wydają się puste i zimne. Dlatego też można je ocieplić właśnie oświetleniem. W tym przypadku warto postawić na kilka lamp zawieszonych na suficie. Warunek jest jeden – muszą to być lampy w identycznej lub bardzo podobnej linii stylistycznej. Tutaj nie trzeba się też bać dużych lamp, które doskonale zagospodarują taką przestrzeń. Gdzie kupić takie lampy? Sklep internetowy posiada wiele różnych rodzajów oświetlenia.

Czy wysokość pomieszczenia ma znaczenie?

W przypadku doboru oświetlenia do konkretnego pomieszczenia liczy się nie tylko ich wielkość, ale też wysokość. W wysokich wnętrzach sprawdzą się lampy z wieloma punktami światła, dużym kloszem, ozdobną fakturą lub te o wymyślnym kształcie – coś takiego doskonale prezentuje się na wysokim suficie. Natomiast w niskich wnętrzach lepiej powiesić lampy przysufitowe, które nie będą dodatkowo przytłaczać pomieszczenia.

Wybór odpowiedniego oświetlenia to niezwykle ważny etap urządzania domu lub mieszkania. Na szczęście każdy sklep z lampami oferuje ich bardzo wiele, więc każdy znajdzie coś dla siebie.