Jak oświetlić salon z jadalnią?

Jak oświetlić salon z jadalnią?

12 kwietnia 2022 Wyłączono przez Redakcja

Wybór odpowiedniego oświetlenia do nowego domu wydaje się być prosty, jednak bogata oferta oświetleniowa w marketach a także w sklepach internetowych często dostarcza nam wielu dylematów. Na rynku znajdziemy eleganckie lampy do salonu, które pięknie wyglądają w każdym sklepie, musimy się jednak zastanowić czy będą one równie elegancko i gustownie prezentowały się w salonie oraz czy właściwie dobieramy kształt i kolorystykę lamp.

Oświetlenie boczne, górne i podłogowe

Mamy do wyboru wiele rodzajów oświetlenia. Możemy wybrać wiszące luksusowe lampy do salonu, bądź postawić na kinkiety, plafony i lampy stojące. Możemy także połączyć wszystkie te lampy w jedną kolekcję, pamiętając o zachowaniu tej samej kolorystyki oraz stylu wybranych lamp.

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja, kiedy wybieramy eleganckie lampy do sypialni. Tutaj nie musimy się sztywno trzymać wystroju salonu, sypialnia jest bowiem oddzielnym pomieszczeniem w domu, gdzie zwykle panuje inny wystrój wnętrza. Tylko w sytuacji kiedy będziemy kupować oświetlenie do całego domu w jednym stylu, powinniśmy zastanowić się nad wyborem takich samych lam, z naciskiem na aranżację salonu czy jadalni.

Oświetlenie stołu w jadalni

Wracając do oświetlenia salonu z jadalnią, warto wybrać lampy wiszące do salonu. One najkorzystniej będą prezentować się na środkowej części pomieszczenia, czy centralnie pod stołem jadalnianym, oświetlając go dokładnie podczas przyjęcia okolicznościowego czy zwyczajnej rodzinnej kolacji. Niezależnie od tego jak duży mamy salon, lepiej wybrać jasne lampy, dzięki którym wielkość pomieszczenia jeszcze zostanie optycznie powiększona. Każda ciemna lampa mimo blaskowi zapalonej żarówki, wnętrzu doda dodatkowego półmroku.