Jak wybrać odpowiedniego generalnego wykonawcę budowy?

Jak wybrać odpowiedniego generalnego wykonawcę budowy?

31 października 2022 Wyłączono przez Redakcja

Jeżeli decydujemy się na budowę domu, a jego nadzorcą będzie generalny wykonawca przed jego zatrudnieniem musimy dokładnie sprawdzić i zwrócić uwagę na wiele czynników. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na budowę zleconą, gdzie wszystkie czynności wykonuje generalny wykonawca, w takiej sytuacji można uniknąć jak największej ilości stresu podczas budowy, trzeba się jednak przyłożyć, aby taki wykonawca został wybrany właściwie. Mało kto ma czas na budowę samodzielną, z pomocą rodziny bądź przyjaciół, albowiem większość swojego czasu poświęcamy na pracę zawodową.

Jakie są obowiązki generalnego wykonawcy?

Generalny wykonawca budowlany to osoba, która nie posiada własnych ekip budowlanych, na każdym etapie budowy zatrudnia inną ekipę, poszukując jej w danym momencie. Najlepiej, jeżeli generalny wykonawca posiada zaufane ekipy budowlane i to na nich bazuje wykonanie całej budowy domu jednorodzinnego.

Jeżeli nastawiamy się na budowę za pomocą generalnego wykonawcy, musimy pamiętać, aby odpowiednio sporządzić umowę, aby pełna odpowiedzialność za wykonywane prace budowlane była po stronie generalnego wykonawcy.

Zatrudnij generalnego wykonawcę inwestycji budowlanej

Jeżeli zdecydujesz się na zatrudnienie jednej osoby, jaką będzie generalny wykonawca inwestycji budowlanej, zapoznaj się dokładnie z umową jaką będziecie podpisywać, aby móc potem składać odpowiednie roszczenia. Zdarzają się bowiem sytuacje, że generalny wykonawca chce wybudować dom niezgodnie z planem, bądź zatrudnia nie profesjonalną ekipę budowlaną, która zamiast wykonywać plany budowlane, wszystko opóźnia i jedynie pomieszkuje w budynkach przystosowanych na potrzeby ekipy budowlanej. Najważniejsze aby generalny wykonawca prowadził budowę zgodnie z projektem i planem budowy.