Kilka słów o użyteczności witryn i aplikacji mobilnych

Kilka słów o użyteczności witryn i aplikacji mobilnych

24 lutego 2021 Wyłączono przez Redakcja

W sieci krąży ogromna ilość stron internetowych. Korzystanie z niektórych jest dla użytkowników źródłem dość dużej satysfakcji. Nie brakuje jednak i takich, z których użytkownicy korzystają tylko wtedy, gdy naprawdę nie mają innego wyjścia. Odpowiedzi na pytanie, dlaczego dana witryna albo aplikacja mobilna jest mało użyteczna, użytkownikowi dostarczyć może audyt UX.

Dlaczego warto wykonać ten audyt?

Zarówno strona www, jak i mobilne aplikacje, których jest coraz więcej powinny być przyjazne dla użytkowników. Zlecając audyt UX można dowiedzieć się, czy strona bądź aplikacja, która jest naszą własnością spełnia to kryterium. Audyt UX dokonywany jest przez doświadczoną agencję. Testy UX, które można jej zlecić obejmą szereg różnych czynności.

Testy UX często określane są jako user esperiance. Testy UX może zlecić właściciel każdej strony internetowej i aplikacji mobilnej, który chce sprawdzić czy są one użyteczne. Testy UX nie zajmują wiele czasu, ale mimo to są bardzo wiarygodne.

Aby strona i aplikacja były atrakcyjne

Agencje UX na ogół oferują bardzo szeroki zakres usług. Do tych, które oferują zalicza się również projektowanie UI.

Projektowanie UI to nic innego jak zaprojektowanie interfejsu. Co ważne, projektowanie UI jest niezwykle istotną częścią UX i nie powinno być lekceważone. Od tego jak zostanie ono wykonane zależy bowiem to czy strona lub aplikacja będą atrakcyjne wizualnie. Z pojęciem UX i UI każdy z nas spotyka się każdego dnia korzystając ze stron www albo aplikacji mobilnych.