Pozytywne doświadczenia użytkownika

Pozytywne doświadczenia użytkownika

11 marca 2021 Wyłączono przez Redakcja

W Internecie krąży mnóstwo stron internetowych, ale tylko część z nich jest przyjazna i wygodna dla użytkowników. Także nie wszystkie aplikacje mobilne są wygodne i użyteczne dla użytkowników. Można to zmienić, ale tylko mając wiedzę o potrzebach użytkowników. Dostarczyć ich mogą testy UX. Z kolei audyt UX pozwoli wykryć ewentualne błędy, które zawiera strona www lub aplikacja mobilna.

Aby doświadczenia użytkownika były pozytywne

Cel ten można osiągnąć poznając potrzeby użytkowników. Zdobywanie wiedzy na ten temat pociąga za sobą oczywiście pewne koszty, gdyż trzeba między innymi zlecić audyt UX. W końcowym efekcie jednak przyniesie to firmie wymierne korzyści. Ustrzeże ją to przed inwestowanie w produkt czy usługę, które nie będą się sprzedawać. Co więcej, audyt UX ułatwia projektowanie UI. Jednym z pierwszych zadań, które obejmuje user experience jest ustalanie funkcjonalności danej witryny bądź aplikacji.

Różne metody stosowane przez UX

Specjaliści od user experience mają do swojej dyspozycji szereg nowoczesnych narzędzi. Testy UX są jednym z nich. Ważną częścią user experience, która absolutnie nie może zostać pominięta jest projektowanie UI.

Projektowanie UI jest powierzane wyłącznie doświadczonym UI designerom. Tylko dzięki ich wiedzy i doświadczeniu możliwe jest stworzenie atrakcyjnej graficznie witryny i aplikacji mobilnej. Projektowanie interfejsów oraz usper experience to usługi, które cieszą się rosnącą popularnością. Dzięki pracownikom agencji UX aplikacje i strony działają poprawnie od strony technicznej i są atrakcyjne wizualnie.