Szafy rozdzielcze elektryczne do sterowania i ochrony

Szafy rozdzielcze elektryczne do sterowania i ochrony

27 listopada 2022 Wyłączono przez Redakcja

Szafy rozdzielcze elektryczne służą do uporządkowania skomplikowanej i zróżnicowanej aparatury oraz urządzeń elektrycznych. Szafy sterownicze są formą obudowy dla aparatury rozdzielczej, sterowniczej, a także zabezpieczającej. Chronią ją przed ingerencją osób niepowołanych i działaniem czynników zewnętrznych, ułatwiając jednocześnie dostęp do niej uprawnionym pracownikom. Szafy elektryczne umożliwiają kompleksowe włączanie i wyłączanie urządzeń i ich układów oraz regulację natężenia i częstotliwości ich pracy.

Wysokiej jakości szafy rozdzielcze elektryczne

Szafa rozdzielcza jest rodzajem szafy sterowniczej przeznaczonej do rozdzielania instalacji. Jej specyfika montażowa może być bardzo zróżnicowana, co wynika z konieczności dopasowania do różnych warunków środowiskowych. Szafy rozdzielcze elektryczne dostępne w ofercie sklepu internetowego, są wykonane z wysokiej jakości materiałów i doskonale zabezpieczają umieszczoną w nich wrażliwą elektronikę. Wyprodukowane są z wytrzymałej stali nierdzewnej, dzięki czemu wykazują się odpornością na działanie wilgoci oraz uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo wyposażenie w zamykane na zamek drzwi skutecznie zabezpiecza umieszczona w nich aparaturę.

Szafy i szafki metalowe elektryczne mogą być wieszane na ścianie lub montowane bezpośrednio na podłodze przy pomocy cokołu jako szafa elektryczna stojąca. Duży wybór oraz przystępne ceny, sprawiają, że jest to atrakcyjna oferta dla firm, instalatorów i klientów indywidualnych.