Tektura falista – zalety i zastosowanie
11 lipca 2022Transportowanie towarów – bez względu na ich rodzaj, wielkość i zastosowanie – wymaga odpowiedniego zabezpieczenia. Takie zabezpieczenie gwarantuje ochronę i daje gwarancję dostarczenia towaru bez jakichkolwiek uszkodzeń. W tym celu stosuje się różnorodne materiały, z których sporą popularnością cieszy się tektura falista w roli. Jakie są jej zalety i zastosowanie? Oto kilka podstawowych informacji.
Zalety tektury falistej
Tektura falista – na przykład tektura falista dwuwarstwowa – charakteryzuje się wieloma zaletami. Wśród tych najważniejszych trzeba wymienić:
- doskonałe właściwości amortyzujące
- ochrona przed wilgocią, zgnieceniem czy wszelkiego rodzaju otarciami i uszkodzeniami mechanicznymi
- wypełnienie wolnych przestrzeni pomiędzy produktami, które są pakowane w opakowaniach zbiorczych (co zapobiega ich przesuwaniu się i tym samym – uszkodzeniu)
- wytrzymałość
- trwałość
- odporność na uszkodzenia
Wymienione wyżej zalety nie są jedynymi, którymi charakteryzuje się tektura falista cena tego produktu jest stosunkowo niewysoka, co także decyduje o jej popularności.
Zastosowanie tektury falistej
Tektura oprócz wszystkich wymienionych wyżej zalet charakteryzuje się jeszcze jedną – a mianowicie uniwersalnością. Tektura falista może być wykorzystana na wiele różnych sposobów. Doskonale sprawdza się do zabezpieczania drzwi, mebli czy grzejników, owijania materiałów delikatnych (na przykład szkła czy porcelany) i pakowania książek. Dodatkowo może być wykorzystana jako materiał ochronny podczas remontu – na przykład kładziony na podłogę. A to jeszcze nie wszystko. Tektura to także świetny materiał do wyrobu ozdobnych kartonów, pudełek czy torebek, które można wykorzystać jako opakowanie na prezent.
Tektura falista to niezwykle uniwersalny materiał, który świetnie sprawdzi się do pakowania i ochrony wielu różnych przedmiotów. Jej uniwersalność, trwałość i stosunkowo niewielka cena sprawiają, iż cieszy się bardzo dużą popularnością.