Troska o pracowników: pakiet dla firmy

Troska o pracowników: pakiet dla firmy

5 marca 2021 Wyłączono przez Redakcja

Coraz więcej Polaków doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest regularna aktywność fizyczna. Ruszamy się coraz więcej, nierzadko udając się również na siłownię. Nie bez powodu więc coraz więcej firm decyduje się na pakiety sportowe dla firm. To rozwiązanie, które pozwala zatroszczyć się o swoich pracowników, dając im możliwość skorzystania z usług naprawdę dobrych siłowni i klubów fitness.

Dlaczego ruch jest taki ważny?

Aktywność sportowa wywiera istotny wpływ na nasz organizm. Przede wszystkim pozwala zatroszczyć się o to, aby nie mieć nadwagi. Tym samym ruch zmniejsza istotnie ryzyko zawału mięśnia sercowego czy wylewu krwi do mózgu. Regularny sport to również lepsze samopoczucie.

Aktywność ruchowa wzmaga bowiem wydzielanie tak zwanych hormonów szczęścia. Osoby regularnie ćwiczące są bardziej pogodne, lepiej radzą sobie ze stresem, mniej się zamartwiają. Są bardziej odporne. Przekłada się to wszystko na jakość pracy. Pracownik, który regularnie trenuje pracuje zdecydowanie lepiej. Rzadziej chodzi również na L4.

Warto uprawiać sport

Wielu pracowników nie decyduje się na samodzielne wykupywanie karnetu na siłownię czy do klubu fitness. Kiedy jednak dostają taki karnet od pracodawcy, chętnie z niego korzystają. To właśnie dlatego pakiety sportowe dla firm są naprawdę dobrym rozwiązaniem. Pozwalają one na wstęp do różnych placówek sportowych, między innymi Smart Gym, Calypso Fitness oraz Saturn Fitness. Pakiety sportowe dla firm to bez wątpienia wyraz dbałości o pracowników.