Użyteczna strona internetowa

Użyteczna strona internetowa

7 stycznia 2021 Wyłączono przez Redakcja

W wirtualnej przestrzeni znaleźć można ogromna ilość stron www. Są to strony należące do osób prywatnych, firm, przedsiębiorstw, sklepów internetowych, urzędów. Niektóre z tych stron są odwiedzane przez użytkowników bardzo często, inne zostały zapomniane. Właściciele takich stron, jeśli chcą dowiedzieć się dlaczego tak się dzieje, mogą zlecić audyt UX.

Ocena wartości strony www

Każda strona www składa się z wielu różnych elementów. Audyt UX obejmie każdy z nich. Właściciel strony, który zdecyduje się zlecić audyt UX po jego zakończeniu otrzyma raport, z którego dowie się, dlaczego jego strona była rzadko odwiedzana przez internautów. Często występującą przyczyną są błędy popełnione na etapie usper esperiance.

Pod pojęciem usper esperiance kryją się czynności składające się na projektowanie strony internetowej. Powierzając zaprojektowanie strony www agencji, której specjalnością jest projektowanie UI można uniknąć problemów.

Komu zlecić projektowanie strony internetowej?

Osoby, których specjalnością jest projektowanie UI stworzą aplikację albo witrynę internetową, które będą dla użytkowników atrakcyjne pod każdym względem. Projektowanie UI to usługa, która skierowana jest to osób lub firm, którym zależy na tym, aby ich strona albo aplikacja mobilna była prosta w obsłudze i atrakcyjna pod względem graficznym.

Wśród świadczonych usług są także testy UX. Testy UX przeprowadzane są przez niezależnych ekspertów. Na ogół testy UX przeprowadzane są metodą zdalną. Testy i audyt UX pozwalają stworzyć dobrą stronę www.