Wizyta w klinice niepłodności i jej przebieg

Wizyta w klinice niepłodności i jej przebieg

22 września 2022 Wyłączono przez Redakcja

Choć dziś wiadomo już, że Poznań klinika leczenia niepłodności jest miejscem, w którym można skutecznie zawalczyć o rodzicielstwo, kwestie związane z płodnością nadal rodzą wiele pytań. Potencjalni pacjenci nie ukrywają, że obawiają się zarówno rozmawiania o tym problemie, jak i leczenia. Ich niepewność dotyczy jednak również tego, kiedy zdecydować się na Poznań leczenie niepłodności.

Kiedy zacząć szukać wsparcia w klinice?

Dość powszechne jest przekonanie, że leczenie niepłodności Poznań najlepiej jest rozpocząć dopiero wtedy, gdy ma się za sobą regularne próby zajścia w ciążę kończące się niepowodzeniem. Często podkreśla się, że najlepszym momentem na rozpoczęcie poszukiwania wsparcia jest okres dwunastu miesięcy zakończonych niepowodzeniem prób. Nieco inaczej przedstawia się sytuacja wtedy, gdy mamy do czynienia z parami, w których partnerzy mają więcej niż 35 lat. Tu już sześć miesięcy regularnych prób to moment wystarczający do tego, aby ich problemami zainteresowała się klinika niepłodności Poznań.

Pierwsza wizyta – czego oczekiwać?

Niepłodność jest złożonym problemem. Trudno więc oczekiwać, że już pierwsza wizyta w klinice zakończy się znalezieniem skutecznego rozwiązania. Dzieje się tak rzadko również dlatego, że pierwsze spotkanie jest zwykle wykorzystywane przez lekarza do tego, aby zapoznać się z problemem i dowiedzieć się, jakie działania były już podejmowane.

Warto przygotować się na pytania dotyczące nie tylko chorób ogólnoustrojowych, ale i stosowanych do tej pory metod antykoncepcyjnych. Nie ma prostej zależności mówiącej o tym, że niepłodność jest problemem osób sięgających po tabletki antykoncepcyjne. Zatajenie pewnych faktów przed lekarzem z pewnością utrudni mu jednak diagnostykę.