Zaplanuj oświetlenie w salonie

Zaplanuj oświetlenie w salonie

24 marca 2022 Wyłączono przez Redakcja

Nie każdy wie, jak oświetlić salon, jakie eleganckie lampy do salonu wybrać, aby całość aranżacji tego pomieszczenia była elegancka, wręcz luksusowa. Zaplanowanie oświetlenia w salonie nie musi być trudne, pod warunkiem że będziemy się trzymać kilku prostych zasad. po pierwsze musimy się zastanowić jaką funkcję ma pełnić salon.

Jeżeli jest to tylko i wyłącznie pomieszczenie reprezentacyjne, gdzie będziemy przyjmowali gości, warto postawić na wyjątkowo luksusowe lampy do salonu, to dzięki nim prezencja tego wnętrza jeszcze się zwiększy.

Salon z jadalnią w jednym

Często w salonie znajduje się także jadalnia oraz aneks kuchenny. Z jednej strony jest to spowodowane modą panującą w obecnych trendach aranżacyjnych, z drugiej dzięki takiej aranżacji wnętrza można zaoszczędzić na powierzchni. Nie każdy ma możliwość postawienia tak dużego domu, aby zmieściły się w nim wszystkie funkcjonalne pomieszczenia, dlatego czasem połączenie salonu z jadalnią jest nieuniknione.

Warto także wziąć pod uwagę, czy salon jest jasny czy ciemny. Zupełnie inaczej wygląda oświetlenie salonu z dużymi oknami oraz z tarasem wychodzącym na stronę południową, a inaczej salonu znajdującego się po stronie północnej.

Salon i sypialnia – co mają ze sobą wspólnego

Rzadko zdarza się, aby w salonie znajdowała się także sypialnia, dlatego eleganckie lampy do sypialni wybieramy oddzielnie. Jeżeli natomiast salon i sypialnia są ze sobą połączone ścianą przesuwna bądź innym rozwiązaniem, możemy zastanowić się czy nie kupić lamp z jednej kolekcji, aby te sypialniane były równie eleganckie co lampy wiszące do salonu. Oświetlenie w salonie, jadalni czy sypialni zaplanuj zanim będziesz kupować meble. Potem będzie trudniej dopasować lampy do już istniejącego wyposażenia.