Kilka słów o automatyce przemysłowej

Kilka słów o automatyce przemysłowej

8 stycznia 2021 Wyłączono przez Redakcja

Mówiąc o przemyśle, warto wspomnieć o automatyce przemysłowej. Okazuje się, że automatyka przemysłowa jest obecnie niezwykle intensywnie rozwijana. Wynika to z ogromnego postępu technicznego, który wiąże się z powstawaniem kolejnych maszyn, urządzeń i systemów. Automatyka przemysłowa to między innymi rozbudowana automatyka budynkowa. Okazuje się, że system zarządzania budynkiem stosowany jest obecnie coraz częściej.

Czym jest automatyka budynkowa?

Automatyka budynkowa, którą obejmuje automatyka przemysłowa, to skomputeryzowana sieć urządzeń. Z ich pomocą można zarówno monitorować poszczególne systemy i instalacja znajdujące się w budynku, jak i nimi sterować. Automatyka przemysłowa, w tym również automatyka budynkowa ma za zadanie ułatwić sterowanie instalacji, a także sprawić, że wprowadzanie ewentualnych modyfikacji w konfiguracji będzie znacznie prostsze. System zarządzania budynkiem to rozwiązanie, która zasługuje na uwagę.

Co może obejmować automatyka dla przemysłu?

Automatyka budynkowa obejmuje różnego rodzaju instalacje. Może tyczyć się między innymi klimatyzacji, a także centralnego ogrzewania.

Często automatyka budynkowa koncentruje się na kwestiach związanych z kontrolą dostępu, a także automatycznym wykrywaniem obecności. Pod tym względem automatyka przemysłowa bardzo mocno przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa. Automatyka to zagadnienie, które obecnie wzbudza ogromne zainteresowanie. Automatyka budynkowa wchodzi w jej zakres. Nie jest jednak jedynym pojęciem, które ma z nią związek. Tym, czemu również warto poświęcić uwagę jest przemysł 4.0. O tym powiemy jednak w innym artykule.