Lutowanie z wykorzystaniem pasty

Lutowanie z wykorzystaniem pasty

6 lipca 2022 Wyłączono przez Redakcja

Lutowanie pozwala na połączenie metalowych części za pomocą innego, metalowego spoiwa, o niższej temperaturze topnienia, niż w przypadku łączonych ze sobą elementów. W przeciwieństwie do spawania, metoda ta nie wymaga aż tak wysokiej temperatury, a brzegi łączonych ze sobą materiałów nie ulegają stopieniu. Bardzo przydatna jest pasta do lutowania miedzi.

Co to jest pasta lutownicza?

Pasta lutownicza to doskonała alternatywa dla tradycyjnego lutu w postaci drutu. Zawiera ona w swoim składzie proszki metali oraz specjalne substancje wiążące. Poszczególne pasty, w zależności od ich przeznaczenia, mogą się od siebie różnić. Na rynku znajdziemy takie produkty jak pasta lutownicza z cyną czy taka przeznaczona specjalnie do lutowania miedzi.

Takie pasty stosowane są w sytuacjach, gdzie użycie drutu lub taśmy lutowniczej jest niemożliwe, np. kiedy lutowane elementy mają nietypowy kształt. Zazwyczaj przydatne są w przypadku lutowania piecowego, lutowania indukcyjnego lub lutowania płomieniowego, które jest zautomatyzowane.

Gdzie kupić pastę do lutowania?

Lut-Spaw to firma, która funkcjonuje na rynku od lat 90. XX wieku. Zajmuje się sprzedażą produktów stosowanych w obszarze spajania metali. W ofercie mają różne pasty do lutowania, które nadają się do wielu aplikacji, piecowych atmosfer czy rozmaitych charakterystyk lutowania.

Kupimy tu takie produkty jak pasta cynowa, pasta do lutowania miedzi i wiele innych. Odpowiednio dopasowaną pastę można też przygotować na specjalne życzenie klienta.