Na czym polegają płatności SMS?

Na czym polegają płatności SMS?

18 marca 2022 Wyłączono przez Redakcja

Usługi premium są obecnie jedną z bardziej popularnych płatności mobilnych. Umożliwiają one wysyłanie wiadomości SMS lub MMS na numery o podwyższonej płatności. Usługi te działają od dłuższego czasu i cieszą się bardzo dużą popularnością. Premium SMS realizowane są na specjalnych, skróconych numerach. Można je wysyłać tylko na numery premium, które składają się z czterech, pięciu lub sześciu cyfr.

Usługi SMS cieszące się popularnością

Wysyłanie premium SMS wiąże się z wyższą opłatą. Warto o tym pamiętać decydując się na wysyłanie wiadomości na numery premium. Usługi premium świadczone są przez niezależnych dostawców działających w ramach różnych sieci komórkowych. Klienci, którzy korzystają z tej usługi cenią to, że płatności SMS premium są realizowane natychmiast.

Co ważne, osoby które je dokonują, nie muszą logować się na swoim koncie bankowym. Aby dokonać płatności nie trzeba też podawać numeru karty płatniczej. Niewątpliwie jest to zaleta tego rodzaju usługi. Decyduje się na nią wiele osób.

Weź udział w loteriach SMS-owych

Numery premium pozwalają na branie udziału w konkursach, loteriach czy ankietach SMS-owych. Osoby, które zdecydują się na korzystanie z tej usługi mogą także otrzymywać cykliczne wiadomości z różnego rodzaju informacjami. Można też pobierać tapety, dzwonki, gry na telefon. Użytkownicy mogą też brać udział w czatach. Wiadomości SMS wysyłane na takie numery rozliczane są w bardzo różny sposób. Zależy to przede wszystkim od dostawcy usługi.